در هر جمعی سخنور باش

9,500تومان

نویسنده :نجمه چلویی خوانساری

فایل :نسخه الکترونیک کتاب( PDF )

سال انتشار(چاپ نخست):1398

چاپ دوم :1399

قطعی :رقعی

تعداد صفحه :112

 

99 در انبار

توضیحات


به شما تبریک میگیم.

چرا که شما هم  باگرفتن تصمیم خرید یک محصول آموزشی،به پنجدرصدآدما های برتر جامعه خودتون ملحق شدید .آدماهای که می دونند تصمیم های کوچک امروزشون آینده درخشان فرداشون رو میسازه.


موفقیت

گاهی قیمت یک محصول آموزشی صرفا جهت اینکه برای همگان قابل دسترسی باشه، هم قیمت یک پیتزا یا یک قوطی نوشابه است .اما با این حال بسیار از افراد ترجیح میدن پول خودشون را برای خوشی لحظه ای ومضرر برای سلامتی خرج کنند تا لذت های ماندگاری که به سلامت  روح و تغییرات مثبت در آینده منتهی خواهد شد.

 
 

شما جزو کدام دسته از افراد هستید ؟

در مقدمه این کتاب می خوانیم: 

از همان روز نخست که انسان ها دریافتند برای داشتن زندگی بهتر باید با یکدیگر رابطه ی مناسب و موثر برقرار کنند، اهمیت خوب حرف زدن که همانا یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی است، برهمگان روشن شد. از این رو هر انسانی که می توانست بهتر و موثر تر در میان جمع صحبت کند به موفقیت های بیشتری رسیده و خود را از سایرافراد که ناتوان در سخنوری بودند متمایز می ساخت.به همین خاطر قانون نانوشته ی شکل گرفت که می گفت هرکسی مهارت سخنوری دارد، موقعیت های طلایی بیشتری هم برای رشد وپیشرفت به دست می آورد.کشف این قانون و رابطه ی  کسب موفقیت با داشتن مهارت سخنوری سبب شد که در جوامع پیشرفته از اهمان ابتدا به کودکان خود علاوه بر آموزش خواندن، نوشتن و علم حساب ، مهارت چهارمی نیز آموزش دهند که آن مهارت خطابه یا سخنوری بود.

اما در این بین ما در جامعه ی زندگی می کنیم که  به سبب نوع فرهنگ و آداب ورسوم گذشته ، اغلب به افراد کم حرف وساکت  امتیاز می دهیم. مثلا به فـرزندمان که سـاعت ها ساکت در یک مهـمانی می نشیند  صفت نجیب ، باوقار،سنگین رنگین و… را نثار می کنیم. دادن چنین امتیاز های مثبتی به رفتارناردرست افراد  سبب می شود که فرد تا سالها  نسبت به نداشتن مهارت سخنوری درجمع و گاها مشکل خجولی  خود  بی تفاوت باشد. این در حالی است که همین فرد گاها نسبت به  یادگیری سایر مهارت ها بی تفاوت نیست وبرای یادگیری آنها تلاش زیادی می کند.

مثلا به محض  هیجده ساله  شدن به سراغ مهارت رانندگی می رود یا سالها به کلاس زبان،موسیقی،آشپزی و… می رود تا از هر انگشتش یک هنر بریزد. فارغ از آنکه مهارتی پایه را هنوز بلد نیست.

اونمی تواند با خانواده و دوستانش خوب وموثر حرف بزند امـــــا  دست فرمان خوبی دارد.

اونمی تواند ایده های نو، افکار و عقاید خود و یا محصولات جدید شرکت  را برای هـــمکاران، مشـــتریان  یا سرمایه گذاران  به خوبی ارائه دهد امــــا زبان فـــرانسه را خوب بلد است.

او در موقعیت های مهم توان دفاع از خود را ندارد  و یا در مقابل درخواست های نامعقول دیگران نمی توان نه بگوید امـــا در عوض بلد است خوب گیتار بزند.

جالب است ؟! نــــــــه ؟!

منظور ما کم ارزش کردن سایر مهارت ها نیست اما بی توجهی به یادگیری مهارت سخنوری و موثر حرف زد ن در جمع ، عواقب سنگینی  به دنبال خواهد شد که به مرور و در طول زندگی گریبان ما را خواهد گرفت. ای کاش  به همان میزان که برای سایر مهارت ها زمان وهزینه صرف می کنیم  برای مهارت سخنوری هم  وقت و توجهی ویژه اختصاص دهیم.

این کتاب که تلاشی هرچند کوچک در جهت آموزش مهارت سخنوری   است، همچون راهنمای هوشمند شما را در مسیر یادگیری سخنوری وارتباطات موثر همراهی می نماید  و با بیانی ساده و به صورت مرحله به مرحله سخنران درونتان را بیدار می کند. در این کتاب ابتدا با هم به بررسی و رفع چالش های پیش روی سخنران شدن یعنی ترس واسترس می پردازیم و سپس نکات ضروری دیگری نظیر مهندسی محتوا(ساختاربندی کلام)،زبان بدن ،صدا ولحن مناسب را با شما درمیان می گذاریم.

خلاصه اینکه اگر برای یادگیری سخنوری عزمی راسخ و پشتکاری تمام نشدنی دارید این کتاب راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

آنچه در فصل های این کتاب می خوانیم :

1 )بخش اول :

  • مهارت سخنرانی چیه ؟

  • چرا اغلب ما نمیتونیم در جمع خوب وموثر صحبت کنیم ؟

  • چطوری بر ترس و استرس هنگام مواجه با جمع  غلبه پیدا کنیم ؟

2)بخش دوم :

  • در سخنرانی و رحف زدن چی بگیم ؟

  • چطوری محتوا را مهندسی کنیم ؟

  • چه تکنیک های برای ساختاربندی کلام و جذاب حرف زدن  استفاده کنیم ؟

3) بخش سوم :

  • چطوری جذاب سخنرانی کنیم ؟

  • چه مواردی رابرای سخنرانی اثر گذار وماندگار باید بدونیم 

کتاب “123سخنران شو” را به خود و آنهایی که دوستشان دارید هدیه بدهید

میشه به این کتاب به چشم یک  هدیه‌ای ارزشمند و کاربردی برای کسانی که دوستشان داریم و برایمان اهمیت دارند ،نگاه کنیم. پیشنهاد می‌کنم برای هدیه تولد یا در هر مناسبت دیگه ای، یک کتاب به عزیزانمان هدیه دهیم.

 

اندر فواید کتاب خوندن در دوران کرونا :

همیشه اینو شنیدیم که مطالعه کردن و کتاب خوندن شبیه اینکه شریک تجربه و علم دیگران بشیم اونم با کمترین هزینه و در کوتاه ترین مان ممکنه. حالا فرقی نداره داستان بخونیم یا کتاب آموزشی …

خلاصه وقتی کتاب جدیدی می خونیم اینگار وارد دنیای تازه ای شدیم و کلی لغت و جملات نو را وارد ذهنمون کردیم.

به خاطر همینه  برای بزرگ شدن وقد کشیدن بهمون گفتن کتاب بخونید …هرچی بیشتر بهتر…

اینجوری صاحب میلیون ها کلمه  ارزشمند.،هزار نکته آموزشی و شاید صدها تجربه متفاوت خواهیم شد.انسانی که ظرف وجودش را با این جور چیزها پر میکنه قطعا آدم بهتری برای خودش و برای دیگران خواهد بود . انسانی موثر تر و مثبت تر… انسانی قوی تر و امیدوارتر.

توی این روزهای سخت که همه ی مردم جهان درگیر بیماری کرونا هستند و ودر هجوم انبوهی ازمشکلات سیاسی و اقتصادی  دست وپا میزنند ، خبری جز غم وافسردگی وناامیدی وجود نداره،برای همین هر روز ادم های این کره ی خاکی خواسته یا ناخواسته افسرده تر و نا امیدتر از روز قبل میشن.

 اما چقدر خوبه که هرکدام از ما قوی بودن  و امیدواری را انتخاب کنیم و یادمون باش دنیا از روز ازل همیشه درگیر مشکلات این چنینی بوده و هیچ وقت این بشر دوپا در آرامش و اسایش مطلق زندگی نکرده.

پس مضطرب بودن وفکر کردن بیش از حد به مشکلات زندگی  انتخاب عاقلانه ی نیست .

بیاید انتخاب کنیم

آرام باشیم

وامیدوار .

 در بین روزمرگی هامون لحظات و دقایقی را از این عالم پر هیاهو جدا بشیم  و چند صفحه  ی کتاب بخونیم. چای بخوریم و کمی به چیزهای خوبی که خوندیم  و چیزهای خوبی که همین الان داریم ، فکر کنیم.

امیدوارانه فکر کنیم و امیدواری را به اطرافیانمون سرایت بدیم.

کاشتن بذر امیدواری کار هرکسی نیست …فقط کار آدم های بزرگی که  قبلا ذهن و مغزشون را با میلیون ها کلمه ارزشمند  ،هزار نکته آموزشی و صدها تجربه متفاوت پرکردند.

بیاید از امروز به جای چشم دوختن به  پست های کم ارزش و اکثر بی ارزش کانال های تلگرامی و صفحات اینیستاگرام ،کتاب بخونیم….

حتی شده یک پاراگراف یا یک صفحه …

برای شروع کتاب های الکترونیک  و نسخه های صوتی که در هرمکان و زمانی در دسترس اند، انتخاب هوشمندانه والبته مقرون به صرفه ای هستند.

 

من نجمه چلویی خوانساری مدیر سایت آموزشی انسیکا شما دوست عزیز را به مطالعه هرچه بیشتر دعوت می کنم وهمچنین براتون  سلامتی ،شادی و نیک اندیشی آرزومندم.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “در هر جمعی سخنور باش”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *