کتاب خوندن

کتاب خوندن یه پیشنهاد کاربردی برای رهایی از افسردگی و نا امیدی در این روزهای سخت

پادکست شنیدنی و کوتاه چرا این روزها کتاب بخونیم

همیشه اینو شنیدیم که مطالعه کردن و کتاب خوندن شبیه اینکه شریک تجربه و علم دیگران بشیم اونم با کمترین هزینه و در کوتاه ترین مان ممکنه. حالا فرقی نداره داستان بخونیم یا کتاب آموزشی …

خلاصه وقتی کتاب جدیدی می خونیم اینگار وارد دنیای تازه ای شدیم و کلی لغت و جملات نو را وارد ذهنمون کردیم.

به خاطر همینه  برای بزرگ شدن وقد کشیدن بهمون گفتن کتاب بخونید …هرچی بیشتر بهتر…

اینجوری صاحب میلیون ها کلمه  ارزشمند.،هزار نکته آموزشی و شاید صدها تجربه متفاوت خواهیم شد.انسانی که ظرف وجودش را با این جور چیزها پر میکنه قطعا آدم بهتری برای خودش و برای دیگران خواهد بود . انسانی موثر تر و مثبت تر… انسانی قوی تر و امیدوارتر.

توی این روزهای سخت که همه ی مردم جهان درگیر بیماری کرونا هستند و ودر هجوم انبوهی ازمشکلات سیاسی و اقتصادی  دست وپا میزنند ، خبری جز غم وافسردگی وناامیدی وجود نداره،برای همین هر روز ادم های این کره ی خاکی خواسته یا ناخواسته افسرده تر و نا امیدتر از روز قبل میشن.

 اما چقدر خوبه که هرکدام از ما قوی بودن  و امیدواری را انتخاب کنیم و یادمون باش دنیا از روز ازل همیشه درگیر مشکلات این چنینی بوده و هیچ وقت این بشر دوپا در آرامش و اسایش مطلق زندگی نکرده.

پس مضطرب بودن وفکر کردن بیش از حد به مشکلات زندگی  انتخاب عاقلانه ی نیست .

بیاید انتخاب کنیم

آرام باشیم

وامیدوار .

 در بین روزمرگی هامون لحظات و دقایقی را از این عالم پر هیاهو جدا بشیم  و چند صفحه  ی کتاب بخونیم. چای بخوریم و کمی به چیزهای خوبی که خوندیم  و چیزهای خوبی که همین الان داریم ، فکر کنیم.

امیدوارانه فکر کنیم و امیدواری را به اطرافیانمون سرایت بدیم.کاشتن بذر امیدواری کار هرکسی نیست …فقط کار آدم های بزرگی که  قبلا ذهن و مغزشون را با میلیون ها کلمه ارزشمند  ،هزار نکته آموزشی و صدها تجربه متفاوت پرکردند.

بیاید از امروز به جای چشم دوختن به  پست های کم ارزش و اکثر بی ارزش کانال های تلگرامی و صفحات اینیستاگرام ،کتاب بخونیم….حتی شده یک پاراگراف یا یک صفحه …برای شروع کتاب های الکترونیک  و نسخه های صوتی که در هرمکان و زمانی در دسترس اند، انتخاب هوشمندانه والبته مقرون به صرفه ای هستند.

من نجمه چلویی خوانساری مدیر سایت آموزشی انسیکا شما دوست عزیز را به مطالعه هرچه بیشتر دعوت می کنم وهمچنین برای شما سلامتی ،شادی و نیک اندیشی آرزومندم.

منبع :تیم آموزشی انسیکا

Leave a Comment